Spotkanie

on

To był piękny zimowy spacer. Wszystko przysypane krystalicznym puchem.
Inny świat, inne życie… Magia zwyczajna, nie biała, nie czarna.
Noc, która oślepia, tak że otwierasz szeroko oczy i naprawdę widzisz!
Może tu powinnam zakończyć, niech słowa przykryje śnieg… ale nie to nie koniec tej opowieści.
Postanowiłam przejść szeroką łąkę. Pusta przestrzeń, w której gubisz wszystkie myśli, śnieg po kolana i głupi uśmiech. Czasem tak niewiele trzeba, jakbym zrobiła krok w nieznane, a przecież miejsce bardzo dobrze mi znane. Czy na pewno?… a może to tylko jedna z perspektyw. Jest ich znacznie więcej, gdy przekroczysz ten logiczny próg, gdy zostawisz za sobą czas i otworzysz serce (z pewnością warto zostawić za sobą telefon) Zanurzam się w tej nowej przestrzeni, w której jest wszystko i nie ma nic, otula mnie i rozbiera najczulej. Pojawiają się pierwsze gwiazdy, księżyc i uczucie lekkości.
Jest ciemno i jasno jednocześnie Przystanęłam ,wzięłam głęboki oddech i wtedy je zobaczyłam na skraju tego świata… na białych poduszkach, otoczone złotymi trawami.
Nieruchomo patrzyły w moją stronę… Wdychałam ich obecność jakbym była jedną z nich….zagubioną łanią, a może było odwrotnie, to one wracały do mnie. Pozwoliłam na wszystko, co jeszcze było schowane, by płynęło w tej prostej komunikacji. Tu nie było fajerwerków, to wszystko wydarzało się w środku, a jednak tańczyło z kreacją na zewnątrz.
Czy jest w ogóle jakaś granica?… nie gdy naprawdę pozwalasz… Nie ma się co opierać,nie ma co kolorować, lepiej stać się nagim i prawdziwym. Nie ma co chować gniewu czy smutku…pozwól na wszystko ! To usłyszałam
Nie ma co uciekać przed własnym cieniem…
Gdy przytulisz łzę,to ona staje się perłą.
Pozwolić na krzyk, na wszystko co jeszcze chowasz, bo jest bezpiecznie a wszystko to Ty, twój świat i twoja perspektywa…..chwila zatrzymana.
Śnieg delikatnie prószył.
Zrobiłam zdjęcie sercem, jedyny dostępny sposób na tą chwilę? wróciłam do domu oczywiście przelałam odbitkę na papier
Właśnie na nią patrzysz
Ilustracja w formacie A3, może również występować w formie plakatu

Leave a Reply